Słowiński Szlak Rybacki.
Puk puk EKO
A A A

Akuku


OFERTA WEEKENDOWA

W Ptasiej Osadzie pt „Akuku”.

3-dniowy pobyt w Ptasiej Osadzie dostarczy relaksu na łonie natury oraz pozwoli poznać najpopularniejsze miejscowe atrakcje. Połączenie kąpieli leśnych i wycieczek rowerowych z ornitologiem po Słowińskim Parku Narodowym wraz z ofertą Muzeum Wsi Słowińskiej i smaczną kuchnią muszą być gwarancją udanego wypoczynku „Akuku” !!!

Piątek

18:00 Przyjazd do Ptasiej Osady,

19.00 Kąpiel Leśna,

20.00 Dopasowanie rowerów od firmy „Zdrowe Koła”,

20:30 Ognisko

Przyjazd do Ptasiej Osady i zakwaterowanie. Zorganizowany wieczór powitalny lub zapoznawczy

przy grillu bądź ognisku. Pieczenie kiełbasek, chleb ze smalcem, grzane wino.

Sobota

5.00 - 10.00 Wstajemy z Ptakami – czyli koncert życzeń w porze godów.(pora roku Wiosna)

6.00 -10.00 Obserwacja przelotów (pora roku Jesień)

8.00 – 11.00 Obserwacja zimujących ptaków z Arktyki (pora roku Zima)

12.00 – Relaks Trzy Kafki ( wypoczynek przy dobrej kawie)

14:00 Wycieczka rowerowa z ornitologiem (pora roku Zima)

15:00 Wycieczka rowerowa z ornitologiem (pora roku Jesień)

18:00 Wycieczka rowerowa z ornitologiem (pora roku Wiosna)

20.00 Nocne wywoływanie sów przy ognisku (przełom Zimy i Wiosny)

WSTAJEMY Z PTAKAMI CZYLI KONCERT ŻYCZEŃ W PORZE GODÓW – Obserwacja przyrody to wielka przygoda, która ma swój rytm i urok. Żeby jej doświadczyć należy jednak wykazać się hartem ducha i determinacją, za co ona odwdzięczy nam się z nawiązką widokami i przeżyciami. Profesjonalna wycieczka organizowana przez przewodników wykfalifikowanych – ornitologów. Trasa ptasiej wycieczki będzie opracowana w porze godów – Wiosną. Jej program wygląda następująco: godzina 5:00 rowerowa zbiórka. 5:30 pierwsze miejsce podglądanie i słuchanie skowronków oraz bielika 6:00 – obserwacja budzących się żurawi, cyranek, cyraneczek, krakw, świstunów itp. 8:00 – śniadanie pod gniazdem bocianów.(kosz piknikowy).

OBSERWACJA PRZELOTÓW – Obserwacja przelotów ptaków zmierzających na zimowiska położone w zachodniej Europie i północnej Afryce. Profesjonalna wycieczka organizowana przez przewodników wykfalifikowanych – ornitologów. Trasa ptasiej wycieczki będzie opracowana w porze przelotów – Jesień. Jej program wygląda następująco: godzina 6:00 rowerowa zbiórka. 6:30 pierwsze miejsce podglądanie kaczek, gęsi, drozdów, czyży i innych ptaków wróblowatych. 8:00 – obserwacja żerujących siewek na polderach Gardna Wielka 9:00 – wieża widokowa z widokiem na poldery (kosz piknikowy).

OBSERWACJA ZIMUJĄCYCH PTAKÓW Z ARKTYKI – Obserwacja ptaków zimujących, które przylatują do nas z północy. Profesjonalna wycieczka organizowana przez przewodników wykfalifikowanych – ornitologów. Trasa ptasiej wycieczki będzie opracowana w porze Zimowej. Jej program wygląda następująco: godzina 8:00 rowerowa zbiórka. 8:30 pierwsze miejsce podglądanie bielaczków, nurogęsi, bielików, łabędzi krzykliwych (jezioro Gardno, ujście Łupawy) 9:30 – w zadrzewieniach śródpolnych obserwacja mysikrólików, sikorek, czyży itp. 10:30 – wieża widokowa z widokiem na poldery (kosz piknikowy).

WYCIECZKA ROWEROWA Z ORNITOLOGIEM

Po śniadaniu wycieczka rowerowa malowniczym szlakiem turystycznym jezioro Dołgie Małe i Dołgie Wielkie (w porze zimowej wyjazd nad morze). Miejsce wycieczki i czas jest uzależniony od pory roku. Jest to wspaniała atrakcja dla ludzi w każdym wieku. Wieże i pomosty widokowe po drodze zapewniają wspaniałe krajobrazy oraz umożliwiają obserwacje licznie tu występujących gatunków ptaków dodatkową atrakcja będzie wtajemniczenie w kąpiel leśną. Specjalnie przygotowany kosz piknikowy wypełniony słowińskimi smakołykami gwarantuje udany postój. Powrót do Ptasiej Osady. Czas wolny na odpoczynek i regenerację sił lub na spacer po okolicy. Czas wolny Do wyboru: pełna legend Góra Rowokół, Latarnia Morska w Czołpinie lub wyprawa na ruchomą Wydmę Czołpińską. Zorganizowany wieczór biesiadny z muzyką na żywo. Dobra zabawa, pyszne dania, lokalne specjały.

Niedziela

10.00 Ptasi Maraton,

15.00 Obiad „Łaka” Smołdziński Las Ekologiczna restauracja w Smołdzińskim Lesie przy Słowińskim Parku Narodowym. Zdrowa, świadoma kuchnia i przestrzeń kulturalna. Na łące, przy lesie, nad morzem. Najszczerzej.

PTASI MARATON

Zawody polegające na zaobserwowaniu jak największej ilości ptasich gatunków. Każde znalezisko

udokumentowane zdjęciem. Wygrywa ta drużyna, która zaobserwuje najwięcej gatunków, w

określonym czasie na danym obszarze. Impreza o charakterze pikniku rodzinnego, gdzie start i finisz zawodów odbywa się w przyjacielskiej atmosferze, a prowadzącym imprezę jest znany miłośnik ptaków – ornitolog Norbert Pokorski.

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Kluk. Jest to serce urokliwej Krainy w Kratę, pełnej charakterystycznych szachulcowych budynków krytych strzechą. W programie zwiedzanie

niepowtarzalnego skansenu i cmentarza Słowińców na terenie Muzeum Wsi Słowińskiej oraz czas wolny na zakup pamiątek. Ponadto malowniczy widok z wieży widokowej lub pomostu na trzecie największe jezioro w Polsce – Łebsko. Posiłek w wyjątkowej słowińskiej atmosferze zapewnia Restauracja Łąka. Przysmaki kuchni lokalnej. Możliwość zakupienia miejscowych specjałów i naturalnych wyrobów.

Cena zawiera :

całodobowe wynajęcie roweru,

kosz piknikowy,

noclegi w domach Ohar (10 osób), Puszczyk (4 osoby) , Kwokacz (6 osób),

poczęstunek ognisko,

opiekę wykwalifikowanego ornitologa i przewodnika,

cena pakietu weekendowego pt „Akuku”na osobę: uzależniona jest od ilości osób oraz pór roku. Dołożymy wszelkich starań aby dwie strony były usatysfakcjonowane.

WSTAJEMY Z PTAKAMI CZYLI KONCERT ŻYCZEŃ W PORZE GODÓW – Obserwacja przyrody to wielka przygoda, która ma swój rytm i urok. Żeby jej doświadczyć należy jednak wykazać się hartem ducha i determinacją, za co ona odwdzięczy nam się z nawiązką widokami i przeżyciami...
OBSERWACJA PRZELOTÓW – Obserwacja przelotów ptaków zmierzających na zimowiska położone w zachodniej Europie i północnej Afryce. Profesjonalna wycieczka organizowana przez przewodników wykfalifikowanych – ornitologów. Trasa ptasiej wycieczki będzie opracowana w porze przelotów – Jesień....
OBSERWACJA ZIMUJĄCYCH PTAKÓW Z ARKTYKI – Obserwacja ptaków zimujących, które przylatują do nas z północy. Profesjonalna wycieczka organizowana przez przewodników wykfalifikowanych – ornitologów. Trasa ptasiej wycieczki będzie opracowana w porze Zimowej....