Słowiński Szlak Rybacki.
Puk puk EKO
A A A


 • Akuku  OFERTA WEEKENDOWA

  W Ptasiej Osadzie pt „Akuku”.

  3-dniowy pobyt w Ptasiej Osadzie dostarczy relaksu na łonie natury oraz pozwoli poznać najpopularniejsze miejscowe atrakcje. Połączenie kąpieli leśnych i wycieczek rowerowych z ornitologiem po Słowińskim Parku Narodowym wraz z ofertą Muzeum Wsi Słowińskiej i smaczną kuchnią muszą być gwarancją udanego wypoczynku „Akuku” !!!

  Piątek

  18:00 Przyjazd do Ptasiej Osady,

  19.00 Kąpiel Leśna,

  20.00 Dopasowanie rowerów od firmy „Zdrowe Koła”,

  20:30Ognisko

  Przyjazd do Ptasiej Osady i zakwaterowanie. Zorganizowany wieczór powitalny lub zapoznawczy

  przy grillu bądź ognisku. Pieczenie kiełbasek, chleb ze smalcem, grzane wino.

  Sobota

  5.00 - 10.00 Wstajemy z Ptakami – czyli koncert życzeń w porze godów.(pora roku Wiosna)

  6.00 -10.00 Obserwacja przelotów (pora roku Jesień)

  8.00 – 11.00 Obserwacja zimujących ptaków z Arktyki (pora roku Zima)

  12.00 – Relaks Trzy Kafki ( wypoczynek przy dobrej kawie)

  14:00 Wycieczka rowerowa z ornitologiem (pora roku Zima)

  15:00 Wycieczka rowerowa z ornitologiem (pora roku Jesień)

  18:00 Wycieczka rowerowa z ornitologiem (pora roku Wiosna)

  20.00 Nocne wywoływanie sów przy ognisku (przełom Zimy i Wiosny)

  WSTAJEMY Z PTAKAMI CZYLI KONCERT ŻYCZEŃ W PORZE GODÓW – Obserwacja przyrody to wielka przygoda, która ma swój rytm i urok. Żeby jej doświadczyć należy jednak wykazać się hartem ducha i determinacją, za co ona odwdzięczy nam się z nawiązką widokami i przeżyciami. Profesjonalna wycieczka organizowana przez przewodników wykfalifikowanych – ornitologów. Trasa ptasiej wycieczki będzie opracowana w porze godów – Wiosną. Jej program wygląda następująco: godzina 5:00 rowerowa zbiórka. 5:30 pierwsze miejsce podglądanie i słuchanie skowronków oraz bielika 6:00 – obserwacja budzących się żurawi, cyranek, cyraneczek, krakw, świstunów itp. 8:00 – śniadanie pod gniazdem bocianów.(kosz piknikowy).

  OBSERWACJA PRZELOTÓW – Obserwacja przelotów ptaków zmierzających na zimowiska położone w zachodniej Europie i północnej Afryce. Profesjonalna wycieczka organizowana przez przewodników wykfalifikowanych – ornitologów. Trasa ptasiej wycieczki będzie opracowana w porze przelotów – Jesień. Jej program wygląda następująco: godzina 6:00 rowerowa zbiórka. 6:30 pierwsze miejsce podglądanie kaczek, gęsi, drozdów, czyży i innych ptaków wróblowatych. 8:00 – obserwacja żerujących siewek na polderach Gardna Wielka 9:00 – wieża widokowa z widokiem na poldery (kosz piknikowy).

  OBSERWACJA ZIMUJĄCYCH PTAKÓW Z ARKTYKI – Obserwacja ptaków zimujących, które przylatują do nas z północy. Profesjonalna wycieczka organizowana przez przewodników wykfalifikowanych – ornitologów. Trasa ptasiej wycieczki będzie opracowana w porze Zimowej. Jej program wygląda następująco: godzina 8:00 rowerowa zbiórka. 8:30 pierwsze miejsce podglądanie bielaczków, nurogęsi, bielików, łabędzi krzykliwych (jezioro Gardno, ujście Łupawy) 9:30 – w zadrzewieniach śródpolnych obserwacja mysikrólików, sikorek, czyży itp. 10:30 – wieża widokowa z widokiem na poldery (kosz piknikowy).

  WYCIECZKA ROWEROWA Z ORNITOLOGIEM

  Po śniadaniu wycieczka rowerowa malowniczym szlakiem turystycznym jezioro Dołgie Małe i Dołgie Wielkie (w porze zimowej wyjazd nad morze). Miejsce wycieczki i czas jest uzależniony od pory roku. Jest to wspaniała atrakcja dla ludzi w każdym wieku. Wieże i pomosty widokowe po drodze zapewniają wspaniałe krajobrazy oraz umożliwiają obserwacje licznie tu występujących gatunków ptaków dodatkową atrakcja będzie wtajemniczenie w kąpiel leśną. Specjalnie przygotowany kosz piknikowy wypełniony słowińskimi smakołykami gwarantuje udany postój. Powrót do Ptasiej Osady. Czas wolny na odpoczynek i regenerację sił lub na spacer po okolicy. Czas wolny Do wyboru: pełna legend Góra Rowokół, Latarnia Morska w Czołpinie lub wyprawa na ruchomą Wydmę Czołpińską. Zorganizowany wieczór biesiadny z muzyką na żywo. Dobra zabawa, pyszne dania, lokalne specjały.

  Niedziela

  10.00 Ptasi Maraton,

  15.00 Obiad „Łaka” Smołdziński LasEkologiczna restauracja w Smołdzińskim Lesie przy Słowińskim Parku Narodowym. Zdrowa, świadoma kuchnia i przestrzeń kulturalna. Na łące, przy lesie, nad morzem. Najszczerzej.

  PTASI MARATON

  Zawody polegające na zaobserwowaniu jak największej ilości ptasich gatunków. Każde znalezisko

  udokumentowane zdjęciem. Wygrywa ta drużyna, która zaobserwuje najwięcej gatunków, w

  określonym czasie na danym obszarze. Impreza o charakterze pikniku rodzinnego, gdzie start i finisz zawodów odbywa się w przyjacielskiej atmosferze, a prowadzącym imprezę jest znany miłośnik ptaków – ornitolog Norbert Pokorski.

  Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Kluk. Jest to serce urokliwej Krainy w Kratę, pełnej charakterystycznych szachulcowych budynków krytych strzechą. W programie zwiedzanie

  niepowtarzalnego skansenu i cmentarza Słowińców na terenie Muzeum Wsi Słowińskiej oraz czas wolny na zakup pamiątek. Ponadto malowniczy widok z wieży widokowej lub pomostu na trzecie największe jezioro w Polsce – Łebsko. Posiłek w wyjątkowej słowińskiej atmosferze zapewnia Restauracja Łąka. Przysmaki kuchni lokalnej. Możliwość zakupienia miejscowych specjałów i naturalnych wyrobów.

  Cena zawiera :

  całodobowe wynajęcie roweru,

  kosz piknikowy,

  noclegi w domach Ohar (10 osób), Puszczyk (4 osoby) , Kwokacz (6 osób),

  poczęstunek ognisko,

  opiekę wykwalifikowanego ornitologa i przewodnika,

  cena pakietu weekendowego pt „Akuku”na osobę: uzależniona jest od ilości osób oraz pór roku. Dołożymy wszelkich starań aby dwie strony były usatysfakcjonowane. • Puk Puk Eko

  Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć szczegóły!

  Ptasia Osada ruszyła!!


  Mamy to!!! doceniono nas na portalu AIRNB.
  JESTEŚ SUPERHOST!
  Wielkie brawa, Agnieszka! Twoja ciężka praca dała efekty - goście są
  zachwyceni. Doceniają Twoją obecność i wsparcie, cenią to, że można na
  Tobie polegać, a Twoja gościnność jest w ich oczach niezrównana
  .


  Domek Kwokacz(6-8 osób) zapraszamy od 1 maja do rezerwacji. Cena za sezon scisły 500 , poza sezonem scisłym300 zł.

  Domek całoroczny Ohar do wynajęcia w sezonie ścisłym od dnia 1 lipca do dnia 31 sierpnia 500  (6-8 osób) alternatywnie do 10osób.Poza sezonem ścisłym 300 wykluczając okresy świąteczne.
  Domek Puszczyk(2-4 osoby) sezon ścisły 300 zł doba poza sezonem 200 wykluczając okresy Świąteczne.

   

  Puk Puk Eko..Wypoczynek na wsi w stylu Eko, z ekologiczną żywnością pozyskiwaną z lokalnych rynków zbytu (produkcja masła ,wypiek swojskiego chleba ,swojskie wędliny posiadam wędzarnie oraz własny duży ogród warzywny), jak również jest bardzo blisko do Wędzarni ryb która wędzi ryby z własnych połowów w  Gardnie Wielkiej. Lokalizacja  mojego domu jest w na górce z którego roztacza się krajobraz na górę Rowokół, ruchome wydmy w Czołpinie, na jezioro Gardna jak również wieczorami widać pracującą latarnie w Czołpinie.

  W odległości 6 km jest plaża na która  można się dostać pieszo lub rowerem. Gmina Smołdzino poprzez swoje położenie należy do miejsc bardzo atrakcyjnych i unikatowych, 65% gminy należy do Słowińskiego Parku Narodowego. Gmina Smołdzino stwarza niesamowite warunki do uprawiania rożnych form turystyki kwalifikowanej i stanowi idealna destynację dla osób preferujących aktywny styl wypoczynku.

  Jest tu wszystko : jeziora , rzeka, lasy, plaże wzgórza. Tak wiec żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing czy kajakarstwo to tylko z niektóre z nielicznych sportów które można uprawiać. Kilkaset oznakowanych i nieoznakowanych szlaków oraz piękne piaszczyste plaże stanowią wymarzone trasy dla rowerzystów czy miłośników tak popularnego w ostatnim czasie chodzenia z kijkami czyli nordic walking.

  Dodatkową atrakcja jest również możliwość zorganizowania wyjazdów do gospodarstw ekologicznych w celu skosztowania ciepłego mleka prosto od Krasuli, odwiedziny  Szczęśliwych Kur i wiele innych atrakcji wedle zapotrzebowania naszych turystów więcej w zakładce PUK PUK Przygoda. Na miejscu dostępne jest auto terenowe siedmioosobowe do wynajęcia, jak również na miejscu działa wypożyczalnia rowerów www.zdrowekola.pl.   Serdecznie Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

  Od początku działalności przywiązujemy ogromną wagę do jakości świadczonych usług, dbając o doskonały , zdrowy ekologiczny stan ducha naszych gości . Jednocześnie, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających turystów, ciągle ewoluujemy poprzez stosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz poszerzanie naszej oferty o dodatkowe usługi i sprzęt turystyczny.