październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

LikeBox

Słowiński Szlak Rybacki.
Puk puk EKO
A A A


 • Kryj się kto lubi  Oferta tygodniowa pt „KRYJ SIĘ KTO LUBI”

  Sobota

  Przyjazd do Ptasiej Osady w godzinach popołudniowych i zakwaterowanie w domach Ohar(10 osób), Puszczyk(4 Osoby) i Kwokacz (6 Osób). Ogniskowe szaleństwa - Zorganizowany wieczór powitalny lub zapoznawczy - grill bądź ognisko. Pieczenie kiełbasek, chleb ze smalcem, grzane wino, lokalne specjały.

  Niedziela

  Plażowanie

  Przywitanie z morzem na jednej z pięknych szerokich plaż, gdzie nawet w trakcie sezonu letniego nigdy nie ma tłoku! (poszukiwania sieweczki obrożnej w miesiącu maj – czerwiec))

  Rowerem przez Smołdzino

  Rowerowe zapoznanie z terenem Gminy. Wycieczka do Gardny Wielkiej i legenda o czorcie i diabelskim kamieniu, pomost widokowy nad Jeziorem Dołgie Wielkie czy też Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie to tylko niektóre z opcji. A może zachód słońca na świętej górze Rowokół ?

  Poniedzialek

  Czołpino

  Rowerowy przejazd do dzikiej plaży spacer do spalonego lasu dębowego sprzed 3000 lat. W drodze na plażę w Czołpinie mijamy udostępnioną dla zwiedzających Latarnię Morską skąd rozpościera się niesamowity widok. Niedaleko podziwiać można pięknego bielika w wolierze. Wyprawa przez dziewicze tereny Słowińskiego Parku Narodowego na jedną z najwyższych ruchomych wydm – Czołpińską.

  Wtorek

  Wycieczka rowerowa malowniczym szlakiem turystycznym dookoła Jeziora Gardno. Jest to wspaniała atrakcja dla ludzi w każdym wieku. Wieże i pomosty widokowe po drodze zapewniają wspaniałe krajobrazy oraz umożliwiają obserwacje licznie tu występujących gatunków ptaków.

  Specjalnie przygotowany kosz piknikowy wypełniony słowińskimi smakołykami gwarantuje udany postój.

  Środa

  Wczesnym rankiem, gdy zwierzęta są najaktywniejsze, wyruszamy na wyprawę z doświadczonym przewodnikiem. Podglądanie ptasich zwyczajów w ich naturalnym środowisku lub „polowanie z aparatem” na licznie tu występujące ssaki lub ptaki (np. dziki, sarny, jelenie) to niezapomniane przeżycie!

  Czwartek

  Warsztaty pieczenia chleba w piecu glinianym pod czujnym okiem Instruktorki Anny Butko

  Miejscowość Smołdzino (możliwość zakupienia serów kozich i przetworów od Pani Ani)

  Piątek

  Rowerem na Plażę -Ostatni dzień aktywnego wypoczynku. Spokojna wycieczka rowerowa nad

  Bałtyk, by zażyć kąpieli słonecznych i morskich. Po drodze warto zahaczyć o Dołgie Małe – obszar ochrony ścisłej i najpłytsze jezioro w Polsce.

  Gliniana Zagroda -Popołudniowe warsztaty z lepienia w glinie to świetny relaks, ale też ciekawa

  rozrywka i możliwość własnoręcznego wykonania pamiątek dla najbliższych.

  Sobota

  Kluki-Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Kluk. Jest to serce urokliwej Krainy w Kratę, pełnej charakterystycznych szachulcowych budynków krytych strzechą. W programie zwiedzanie niepowtarzalnego skansenu i cmentarza słowińców na terenie Muzeum Wsi Słowińskiej oraz czas wolny na zakup pamiątek. Ponadto malowniczy widok z wieży widokowej lub pomostu na trzecie

  największe jezioro w Polsce - Łebsko

  Obiad w Restauracji ŁakaPożegnalny posiłek w wyjątkowej sielskiej atmosferze. Przysmaki kuchni lokalnej. Możliwość zakupienia miejscowych specjałów i naturalnych wyrobów.

  Ceny pakietu tygodniowego pt. „KRYJ SIĘ KTO LUBI”są uzależnione od pór roku jak również od ilości osób .

  Zadzwoń do Nas a poszukamy rozwiązania satysfakcjonującego dla dwóch stron…...

  Rowerem nad Bałtyk

  # Rowerem nad samo morze? Czemu nie. W Gminie Smołdzino rower jest mile widziany i dowiezie Cię na samą plażę

  # Nie wyobrażasz sobie wakacji bez roweru? My też sobie tego nie wyobrażamy. Dlatego rowerem wjedziesz tu wszędzie i nikogo to nie zdziwi

  Ptasi Raj

  # Pobudka o 3:00 – myślisz że to nie może być przyjemne. U nas warto wstać z ptakami, żeby usłyszeć i zobaczyć ponad 180 gatunków, które na terenie Gminy zakładają gniazda

  # Od zimorodka do bielika, od skowronka do żurawia. Podczas wakacji w Gminie Smołdzino poznasz masę nowych ciekawych znajomych

  W poszukiwaniu kultury Słowińców

  # Słowińcy czyli Kaszubi Nadłebscy – stawiali szachulcowe domy, łowili ryby w pobliskich jeziorach i kopali torf na opał. Tylko nam pozostawili swoje dziedzictwo, którym teraz dzielimy się z Wami

  #Dobrycin Drachu – tak od wieków witali się ze sobą Słowińcy. Dziś takim powitaniem witamy gości przybywających do Gospody u Dargosha i na imprezy w Skansenie w Klukach.

  Aktywne Wakacje

  # Chcesz spróbować kajakarstwa, postawić pierwsze kroki na desce z żaglem, odkryć jedne z najbardziej malowniczych tras rowerowych Pomorza, chwycić kijki i wyjść w teren? – Smołdzino czeka, by spełnić Twoje życzenia

  # Jeśli wysoko cenisz czyste środowisko naturalne, chcesz uzupełnić niedobory jodu i magnezu – oczekujesz jego zbawiennego wpływu na Twój organizm - Gmina Smołdzino zaprasza Ciebie do czystej aktywności

  # Aktywność w jednym z najczystszych regionów Polski jest dwa razy bardziej wartościowa dla zdrowia • Puk Puk Eko

  Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć szczegóły!

  Ptasia Osada ruszyła!!


  Mamy to!!! doceniono nas na portalu AIRNB.
  JESTEŚ SUPERHOST!
  Wielkie brawa, Agnieszka! Twoja ciężka praca dała efekty - goście są
  zachwyceni. Doceniają Twoją obecność i wsparcie, cenią to, że można na
  Tobie polegać, a Twoja gościnność jest w ich oczach niezrównana
  .


  Domek Kwokacz(6-8 osób) zapraszamy od 1 maja do rezerwacji. Cena za sezon scisły 500 , poza sezonem scisłym300 zł.

  Domek całoroczny Ohar do wynajęcia w sezonie ścisłym od dnia 1 lipca do dnia 31 sierpnia 500  (6-8 osób) alternatywnie do 10osób.Poza sezonem ścisłym 300 wykluczając okresy świąteczne.
  Domek Puszczyk(2-4 osoby) sezon ścisły 300 zł doba poza sezonem 200 wykluczając okresy Świąteczne.

   

  Puk Puk Eko..Wypoczynek na wsi w stylu Eko, z ekologiczną żywnością pozyskiwaną z lokalnych rynków zbytu (produkcja masła ,wypiek swojskiego chleba ,swojskie wędliny posiadam wędzarnie oraz własny duży ogród warzywny), jak również jest bardzo blisko do Wędzarni ryb która wędzi ryby z własnych połowów w  Gardnie Wielkiej. Lokalizacja  mojego domu jest w na górce z którego roztacza się krajobraz na górę Rowokół, ruchome wydmy w Czołpinie, na jezioro Gardna jak również wieczorami widać pracującą latarnie w Czołpinie.

  W odległości 6 km jest plaża na która  można się dostać pieszo lub rowerem. Gmina Smołdzino poprzez swoje położenie należy do miejsc bardzo atrakcyjnych i unikatowych, 65% gminy należy do Słowińskiego Parku Narodowego. Gmina Smołdzino stwarza niesamowite warunki do uprawiania rożnych form turystyki kwalifikowanej i stanowi idealna destynację dla osób preferujących aktywny styl wypoczynku.

  Jest tu wszystko : jeziora , rzeka, lasy, plaże wzgórza. Tak wiec żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing czy kajakarstwo to tylko z niektóre z nielicznych sportów które można uprawiać. Kilkaset oznakowanych i nieoznakowanych szlaków oraz piękne piaszczyste plaże stanowią wymarzone trasy dla rowerzystów czy miłośników tak popularnego w ostatnim czasie chodzenia z kijkami czyli nordic walking.

  Dodatkową atrakcja jest również możliwość zorganizowania wyjazdów do gospodarstw ekologicznych w celu skosztowania ciepłego mleka prosto od Krasuli, odwiedziny  Szczęśliwych Kur i wiele innych atrakcji wedle zapotrzebowania naszych turystów więcej w zakładce PUK PUK Przygoda. Na miejscu dostępne jest auto terenowe siedmioosobowe do wynajęcia, jak również na miejscu działa wypożyczalnia rowerów www.zdrowekola.pl.   Serdecznie Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

  Od początku działalności przywiązujemy ogromną wagę do jakości świadczonych usług, dbając o doskonały , zdrowy ekologiczny stan ducha naszych gości . Jednocześnie, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających turystów, ciągle ewoluujemy poprzez stosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz poszerzanie naszej oferty o dodatkowe usługi i sprzęt turystyczny.